Plugins - Akismet - en to jv_ID translation catalogue (150 entries)

en: %1$s changed the comment status to %2$s.
jv_ID: %1$s ganti status pangalemb‪‪ānā dadi %2$s.

en: %d comment could not be checked. | %d comments could not be checked.
jv_ID[0]: %d pangalemb‪‪ānā ora bisa dipriksā.
jv_ID[1]: %d pangalemb‪‪ānā ora bisa dipriksā.

en: %d comment moved to Spam. | %d comments moved to Spam.
jv_ID[0]: %d pangalemb‪‪ānā dipindhah dadi Spam.
jv_ID[1]: %d pangalemb‪‪ānā dipindhah dadi Spam.

en: %s ago
jv_ID: %s sing kepungkur

en: %s approved | %s approved
jv_ID[0]: %s ditrimā
jv_ID[1]: %s ditrimā

en: %s comment was caught as spam. | %s comments were caught as spam.
jv_ID[0]: %s pangalembānā wis dicekel dadi spam.
jv_ID[1]: %s pangalembānā wis dicekel dadi spam.

en: %s false positive | %s false positives
jv_ID[0]: %s salah positf
jv_ID[1]: %s salah positf

en: %s missed spam | %s missed spam
jv_ID[0]: %s tanpā spam
jv_ID[1]: %s tanpā spam

en: %s reported this comment as not spam.
jv_ID: %s nglaporaké pangalembānā iki dudu spam.

en: %s reported this comment as spam.
jv_ID: %s nglaporaké pangalembānā iki spam.

en: (undo)
jv_ID: (mbaléni)

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
jv_ID[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> siap njagani situs sampéyan sākā %2$s komentar spam.
jv_ID[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> siap njagani situs sampéyan sākā %2$s komentar spam.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comment</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
jv_ID[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> uwis njagani situs sampéyan sākā <a href="%2$s">%3$s komentar spam</a>.
jv_ID[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> uwis njagani situs sampéyan sākā <a href="%2$s">%3$s komentar spam</a>.

en: <a href="%s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
jv_ID: <a href="%s">Akismet</a> mblokir spam njupuk sākā blog sampéyan.

en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
jv_ID[0]: <strong class="count">%1$s spam</strong> diblokir déning <strong>Akismet</strong>
jv_ID[1]: <strong class="count">%1$s spam</strong> diblokir déning <strong>Akismet</strong>

en: A 12-character Akismet API key. Available at akismet.com/get/
jv_ID: 12 Karakter kunci API Akismet. Cumawis nang akismet.com/get/

en: API Key
jv_ID: Kunci API

en: Account
jv_ID: Akun

en: Accuracy
jv_ID: Keakuratan

en: Active
jv_ID: Aktif

en: Akismet Configuration
jv_ID: Konfigurasi Akismet

en: Akismet FAQ
jv_ID: FAQ Akismet

en: Akismet Setup
jv_ID: Nyetél Akismet

en: Akismet Stats
jv_ID: Statistik Akismet

en: Akismet Support
jv_ID: Sokongan Akismet

en: Akismet Widget
jv_ID: Widget Akismet

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
jv_ID: Akismet nyekeli komentar iki dadi spam sajroning ngulangi otomatis.

en: Akismet caught this comment as spam.
jv_ID: Akismet nandhani komentar iki dadi spam.

en: Akismet checked %s comment. | Akismet checked %s comments.
jv_ID[0]: Akismet mriksā %s pangalembānā.
jv_ID[1]: Akismet mriksā %s pangalembānā.

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
jv_ID: Akismet ngresiki pangalembānā iki sajroning ulangan otomatis.

en: Akismet cleared this comment.
jv_ID: Akismet ngresiki komentar iki.

en: Akismet encountered a problem with a previous SSL request and disabled it temporarily. It will begin using SSL for requests again shortly.
jv_ID: Akismet nemoni masalah karo panjalukan SSL sadurungé lan dipaténi sawetārā. Kuwi bakal dienggoni SSL kanggo panjalukan manéh secepeté.

en: Akismet filters out spam, so you can focus on more important things.
jv_ID: Filter Akismet ngetokaké spam, mulā sampéyan bisā fokus marang sing penting-penting.

en: Akismet has detected a problem.
jv_ID: Akismet wis ndeteksi salah siji ning masalah.

en: Akismet has saved you %d hour! | Akismet has saved you %d hours!
jv_ID[0]: Akismet uwis nguntungaké sampéyan %d jam!
jv_ID[1]: Akismet uwis nguntungaké sampéyan %d jam!

en: Akismet has saved you %d minute! | Akismet has saved you %d minutes!
jv_ID[0]: Akismet uwis nguntungaké sampéyan %d menit!
jv_ID[1]: Akismet uwis nguntungaké sampéyan %d menit!

en: Akismet has saved you %s day! | Akismet has saved you %s days!
jv_ID[0]: Akismet uwis nguntungaké sampéyan %s dinā!
jv_ID[1]: Akismet uwis nguntungaké sampéyan %s dinā!

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam.
jv_ID: Akismet mriksā-ulang lan nyekeli komentar iki dadi spam.

en: Akismet re-checked and cleared this comment.
jv_ID: Akismet mriksā-ulang lan ngresiki komentar iki.

en: Akismet was unable to check this comment (response: %s) but will automatically retry later.
jv_ID: Akismet ora bisa mriksā pangalembānā iki (mbalesi: %s) nanging mengko diulangi otomatis.

en: Akismet was unable to recheck this comment (response: %s).
jv_ID: Akismet ora bisā mriksā-ulang komentar iki (ngrespon: %s).

en: All systems functional.
jv_ID: Kabéh sistem mlaku lancar.

en: All time
jv_ID: Kabéh Wektu

en: Always put spam in the Spam folder for review.
jv_ID: Kud njupuki spam nang folder Spam kanggo dipriksā.

en: An Akismet API key has been defined in the %s file for this site.
jv_ID: Kunci API Akismet uwis diterangaken nang berkas %s kanggo situs iki.

en: Awaiting spam check
jv_ID: Nunggoni mriksā spam

en: Cancelled
jv_ID: Dibatalaké

en: Change
jv_ID: Ganti

en: Cheatin&#8217; uh?
jv_ID: Hayo..! Arep urik?

en: Check for Spam
jv_ID: Mriksā Spam

en: Choose to either discard the worst spam automatically or to always put all spam in spam folder.
jv_ID: Pilih salah sijiné otomatis ngilangi spam utāwā kudu nglebokaké spam marang folder spam.

en: Cleaning up spam takes time.
jv_ID: Ngresiki spam mbutuhaké wektu.

en: Cleared by Akismet
jv_ID: Diresiki nang Akismet

en: Click the Use this Key button.
jv_ID: Klik tombol Nganggo Kunci iki.

en: Comment #%d could not be checked.
jv_ID: Pangalemb‪‪ānā #%d ora bisa dipriksā.

en: Comment #%d is not spam.
jv_ID: Komentar #%d kuwi dudu spam.

en: Comment #%d is spam.
jv_ID: Komentar #%d kuwi spam.

en: Comment History
jv_ID: Riwayat Komentar

en: Comment discarded.
jv_ID: Pangalembānā dibatalaké.

en: Comment not found.
jv_ID: Komentar ora ketemu.

en: Comment status was changed to %s
jv_ID: Status pangalemb‪‪ānā uwis diganti dadi %s

en: Comments
jv_ID: Pangalemb‪‪ānā

en: Connect with API key
jv_ID: Nyambungaké nganggo kunci API

en: Connect with Jetpack
jv_ID: Nyambungaké karo Jetpack

en: Contact Akismet support
jv_ID: Ngontak Sokongan Akismet

en: Copy and paste the API key into the text field.
jv_ID: Salin lan tèmplèkaké kunci API marang ros teks iki.

en: Disabled.
jv_ID: Dipaténi.

en: Disconnect this account
jv_ID: Medhot akun iki

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
jv_ID: Tontonaké jumlah komentar spam Akismet sing uwis dicekel

en: Eliminate spam from your site
jv_ID: Nyingkiraké spam sākā situs sampéyan

en: Enabled.
jv_ID: Diuripaké.

en: Enter an API Key
jv_ID: Lebokaké kunci API

en: Enter/remove an API key.
jv_ID: Lebokaké/buwang kunci API.

en: Failed to connect to Akismet.
jv_ID: Ora kasil nyambung nang Akismet.

en: Flagged as spam by %s
jv_ID: Ditandhani spam dening %s

en: Flagged as spam by Akismet
jv_ID: Ditandhani spam dening Akismet

en: For more information:
jv_ID: Kanggo tambahan informasi:

en: For more information: %s
jv_ID: Kanggo informasi lengkapé: %s

en: History
jv_ID: Sejarah

en: If true, Akismet will automatically discard the worst spam automatically rather than putting it in the spam folder.
jv_ID: Yén bener, Akismet bakal otomatis mbuwang spam paling merbayani tinimbang dijupuk nang folder spam.

en: If true, show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
jv_ID: Yén bener, nontonaké jumlah komentar sing disetujoni kejābā komentar penulise nang kācā daftar komentar.

en: If you already have an API key
jv_ID: Yén sampéyan uwis nduwéni kunci API

en: Manual Configuration
jv_ID: Konfigurasi manual

en: Missing
jv_ID: Ilang

en: Network functions are disabled.
jv_ID: Fungsi jaringan dipateni.

en: New to Akismet
jv_ID: Anyar nang Akismet

en: No comments were caught as spam.
jv_ID: Ora ānā komentar ditandhani dadi spam.

en: No worries! Get in touch and we&#8217;ll sort this out.
jv_ID: Ājā wedi! Dimèk sedhélā lan kulā bakal ngurutaké iki.

en: Note:
jv_ID: Cathetan:

en: On this page, you are able to set up the Akismet plugin.
jv_ID: Nang kācā iki, sampéyan bisa nyetél plugin Akismet.

en: On this page, you are able to update your Akismet settings and view spam stats.
jv_ID: Nang kācā iki, sampéyan bisa nganyari setelan Akismet lan nonton statistik spam.

en: On this page, you are able to view stats on spam filtered on your site.
jv_ID: Nang kācā iki, sampéyan bisa nampilaké statistik spam sing kesaring nang situs sampéyan.

en: Overview
jv_ID: Setrawangan

en: Past six months
jv_ID: Enem wulan pungkasan

en: Please <a href="%1$s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%2$s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
jv_ID: Mānggā <a href="%1$s">upgrade WordPress</a> dadi versi anyar, utāwā <a href="%2$s">downgrade plugin Akismet dadi versi 2.4</a>.

en: Please check your <a href="%s">Akismet configuration</a> and contact your web host if problems persist.
jv_ID: Mānggā dipriksā <a href="%s">konfigurasi Akismet</a> sampéyan lan ngontak web host yén masalah iki ajeg.

en: Please contact <a href="%s" target="_blank">Akismet support</a> for assistance.
jv_ID: Mānggā ngontak<a href="%s" target="_blank">sokongan Akismet</a> yén butuh bantuané.

en: Please update your payment information.
jv_ID: Mānggā diupdate informasi pembayarané.

en: Please visit your <a href="%s" target="_blank">Akismet account page</a> to reactivate your subscription.
jv_ID: Mānggā nuju nang <a href="%s" target="_blank">kācā akun Akismetmu</a> kanggo ngaktifaké manéh langgananmu.

en: Processed %d comment. | Processed %d comments.
jv_ID[0]: Mroses %d pangalemb‪‪ānā.
jv_ID[1]: Mroses %d pangalemb‪‪ānā.

en: Re-adding...
jv_ID: Nambah ulang...

en: Remove this URL
jv_ID: Buwang URL iki

en: Removing...
jv_ID: Mbuwangi...

en: Set up your Akismet account
jv_ID: Setél akun Akismet sampéyan

en: Settings
jv_ID: Setélan

en: Show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
jv_ID: Tudhuhaké jumlah komentar sing ditrimā seliyané komentaré penulis nang kācā daftar komentar.

en: Sign up for an account on %s to get an API Key.
jv_ID: Ndaftar akun nang %s kanggo njupuk kunci API.

en: Silently discard the worst and most pervasive spam so I never see it.
jv_ID: Spam sing ngrusak menengan lan paling bisā nyusupi mulané Aku ora meruhi.

en: Some comments have not yet been checked for spam by Akismet. They have been temporarily held for moderation and will automatically be rechecked later.
jv_ID: Sapérangan komentar durung dipriksā spamé déning Akismet. Kuwi ésih ditahan nunggu moderasi lan mengko bakal otomatis dipriksā ulang.

en: Spam Blocked
jv_ID: Spam sing di blok

en: Spam blocked | Spam blocked
jv_ID[0]: Spam diblokir
jv_ID[1]: Spam diblokir

en: Statistics
jv_ID: Statistik

en: Strictness
jv_ID: Keketatan

en: Subscription Type
jv_ID: Tipe Langganan

en: Suspended
jv_ID: Ditahan

en: Temporarily disabled.
jv_ID: Mati sawetārā.

en: The API key you entered could not be verified.
jv_ID: Kunci API sing sampéyan lebokaké ora bisā diverifikasi.

en: The Akismet subscription plan
jv_ID: Rencana langganan Akismet

en: The connection to akismet.com could not be established. Please refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a> and check your server configuration.
jv_ID: Koneksi marang ora stabil. Mānggā ngrujuk marang <a href="%s" target="_blank">pitudhuh ngenani Tembok geni</a> lan priksā konfigurasi server sampéyan.

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
jv_ID: Kunci sing mbok lebokne ora valid. Monggo di cek meneh.

en: The subscription status - active, cancelled or suspended
jv_ID: Status langganan - aktif, dibatalaké utāwā ditahan

en: The time period for which to retrieve stats. Options: 60-days, 6-months, all
jv_ID: Jangka wektu kanggo nampani statistik. Pilihané: 60 dinā, 6 wulan, kabéh

en: The value provided is not a valid and registered API key.
jv_ID: Biji sing ditudhuhaké ora valid lan kunci API pendaftarané.

en: There is a problem with your API key.
jv_ID: Ānā masalah karo kunci API sampéyan.

en: There&#8217;s <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
jv_ID[0]: Ānā <a href="%2$s">%1$s komentar</a> saiki nang antrian spam sampéyan.
jv_ID[1]: Ānā <a href="%2$s">%1$s komentar</a> saiki nang antrian spam sampéyan.

en: There&#8217;s nothing in your <a href='%s'>spam queue</a> at the moment.
jv_ID: Ora ānā āpā-āpā nang <a href='%s'>antrian spam</a> sawetārā iki.

en: This comment was reported as not spam.
jv_ID: Pangalembānā iki wis dilaporaké dudu spam.

en: This comment was reported as spam.
jv_ID: Komentar iki wis dilaporaké dadi spam.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be changed via the API.
jv_ID: Kunci APi situs iki nganggo tulisan kode dhéwé lan ora bisā diganti sākā API.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be deleted.
jv_ID: Kunci APi situs iki nganggo tulisan kode dhéwé lan ora bisā dibusak.

en: Title:
jv_ID: Judul:

en: URL removed
jv_ID: URL dibuwang

en: Un-spammed by %s
jv_ID: Dibuwang tāndhā spam karo %s

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started, just go to <a href="admin.php?page=akismet-key-config">your Akismet Settings page</a> to set up your API key.
jv_ID: Dienggo jutaan, Akismet kuwi cara aman sing mungkin paling apik sadunya kanggo <strong>njaga blog sampéyan sākā spam</strong>. Kuwi njagani situs sampéyan sanajan sampéyan turu. Kanggo miwiti, nuju nang <a href="admin.php?page=akismet-key-config">Kācā Setélan Akismet</a> kanggo nyetél kunci API.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. Your site is fully configured and being protected, even while you sleep.
jv_ID: Dienggo jutaan, Akismet kuwi cara aman sing mungkin paling apik sadunya kanggo <strong>njaga blog sampéyan sākā spam</strong>. Situs sampéyan gampang dikonfigurasi lan dijagani, sanajan sampéyan turu.

en: View comment history
jv_ID: Nampilaké riwayat pangalembānā

en: We cannot process your payment. Please <a href="%s" target="_blank">update your payment details</a>.
jv_ID: Ora bisā mroses pembayaran sampéyan. Mānggā <a href="%s" target="_blank">update detil pembayaran sampéyan</a>.

en: Would you like to <a href="%s">check pending comments</a>?
jv_ID: Sampéyan kepéngin <a href="%s">mriksā pangalembānā sing ditahan</a>?

en: You are connected as %s.
jv_ID: Sampéyan disambungaké dadi %s.

en: You can help us fight spam and upgrade your account by <a href="%s" target="_blank">contributing a token amount</a>.
jv_ID: Sampéyan bisā nulungi kanggo merangi spam lan ngupgrade akunmu karo <a href="%s" target="_blank">nyumbang secukupé</a>.

en: You don&#8217;t have an Akismet plan.
jv_ID: Sampéyan ora nduwéni rencana Akismet.

en: You need to enter an API key to activate the Akismet service on your site.
jv_ID: Sampéyan kudu nglebokaké kunci API kanggo ngaktifaké layanan Akismet nang situs sampéyan.

en: Your Akismet plan has been cancelled.
jv_ID: Rencana Akismet sampéyan uwis dibatalaké.

en: Your Akismet subscription is suspended.
jv_ID: Tiket langganan Akismetmu lagi ditahan.

en: Your Web server cannot make SSL requests; contact your Web host and ask them to add support for SSL requests.
jv_ID: Server Web sampéyan ora bisā gawé panjalukan SSL; kontak Web host sampéyan supāyā nambahi sokongan SSL.

en: Your firewall may be blocking Akismet from connecting to its API. Please contact your host and refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a>.
jv_ID: Tembok geni Sampéyan mungkin mblokir Akismet sākā koneksi API-né. Mānggā ngontak host sampéyan lan ngrujuk marang <a href="%s" target="_blank">pitudhuh ngenani Tembok geni</a>.

en: Your site can&#8217;t connect to the Akismet servers.
jv_ID: Situs sampéyan ora bisā nyambung marang server Akismet.

en: Your subscription for %s is cancelled.
jv_ID: Tiket langgananmu nang %s dibatalaké.

en: Your subscription for %s is suspended.
jv_ID: Tiket langgananmu nang %s ditahan.

en: Your web host or server administrator has disabled PHP&#8217;s <code>gethostbynamel</code> function.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet&#8217;s system requirements</a>.
jv_ID: Host web sampéyan utāwā administrator serveré wis maténi fungsi PHP <code>gethostbynamel</code>. <strong>Akismet ora bisā kerjā kanthi bener nganti iki didandani.</strong> Mānggā ngontak host web sampéyan utāwā administraror Tembok geni lan wénéhānā <a href="%s" target="_blank">informasi ngenani sistem dibutuhaké Akismet</a>.
